Letartóztatták a testvérét megszúró tiszavasvári nőt

A Nyíregyházi Járásbíróság nyomozási bírája emberölés bűntettének kísérlete miatt indult eljárásban elrendelte I. M. előzetes letartóztatását.

A gyanúsított 2017. július 29-én tiszavasvári lakásán együtt italozott élettársával és testvérével. Az este folyamán a gyanúsított bátyja szidalmazni kezdte a nő gyermekét, aki ezen feldühödve a konyhából magához vett egy kést és azzal a testvérét mellkason szúrta, miközben azt kiabálta, hogy „a fiamért ölni tudnék”. A bal szívkamrát ért szúrás következtében a sértett életveszélyes sérülést szenvedett el. A gyanúsított nyilatkozata szerint nem állt szándékában testvére megölése, hirtelen felindulásból cselekedett és tett ilyen kijelentést.

A bíróság álláspontja szerint – a cselekmény tárgyi súlyára és arra tekintettel, hogy a cselekmény 5 évtől 15 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő – a gyanúsítottal szemben fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye.

A végzés nem jogerős.

Nyíregyháza, 2017. augusztus 1.

Dr. Toma Attila

sajtószóvivő