Üzletszerűen elkövetett lopás miatt tartóztatták le a fiatal férfit

A Nyíregyházi Járásbíróság nyomozási bírája üzletszerűen elkövetett lopás bűntette miatt indult eljárásban elrendelte M. C. előzetes letartóztatását.

A gyanúsított három hónapon belül többször tulajdonított el különböző sértettektől értékeket.

Május 7-én – a kerítésen átmászva – egy nyíregyházi lakóház udvarának műhelyéből 8 db akkumulátort vitt el, majd azokat a MÉH telepen árusította.

Három nappal később egy másik nyíregyházi ingatlanra ment be a kerítést megbontva, majd betörte a garázsajtót, és onnan egy 40.000 Ft értékű gyermekmotort tulajdonított el.

Június 23-án a Korzó Bevásárlóközpont egyik üzletéből 21 db habfürdővel távozott fizetés nélkül.

Egy hét múlva egy gyermek játszóház udvaráról tulajdonított el egy 75.000 Ft értékű kerékpárt.

A bíróság álláspontja szerint a gyanúsított szabadlábon hagyása esetén alaposan lehet tartani attól, hogy újabb bűncselekményeket követne el, ezért nem látott lehetőséget arra, hogy enyhébb kényszerintézkedést alkalmazzon vele szemben.

A végzés nem jogerős, a gyanúsított és védője fellebbezést jelentett be.

Nyíregyháza, 2017. augusztus 1.

Dr. Toma Attila

sajtószóvivő