Bíróság elé állították az ittas vezetőt

A Nyíregyházi Járásbíróság a mai napon gyorsított eljárás keretében ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége miatt 200.000 Ft pénzbüntetésre és 2 év közúti járművezetéstől eltiltás büntetésre ítélte U. P. vádlottat.

A bíróság által megállapított tényállás szerint a vádlott 2017. október 25-én egy nyíregyházi sörözőben nagy mennyiségű szeszes italt fogyasztott. Ezután személygépkocsiba ült, és a 41-es számú főúton az előtte közlekedő jármű előzésébe kezdett irányjelző használata nélkül.  A vádlott az előzés miatt áttért a menetirány szerinti bal oldalra ahol összeütközött a vele szemben szabályosan közlekedő személygépkocsival. A vádlott az ütközés után továbbhajtott, és egy leveleki presszóba ment, ahonnan a rendőrjárőrök vérvételre előállították.

A bíróság súlyosító körülményként vette figyelembe a hasonló jellegű bűncselekmények elszaporodottságát.

Az ítélet jogerős.