Még ebben a hónapban folytatódik a postást megtámadó férfi büntetőpere

A Nyíregyházi Törvényszék 2018. február 6-án és a mai napon tárgyalta a rablás bűntettével megvádolt nyíregyházi férfi ügyét.

Az ügyészség D. D. vádlottat közfeladatot ellátó személy sérelmére, fegyveresen elkövetett rablás bűntettével és súlyos testi sértés bűntettének elkövetésével vádolja.

A vád ismertetését követően a vádlott, bár elismerte a bűnösségét, de vallomást nem tett, kizárólag annyi nyilatkozatot tett, hogy a sértettől bocsánatot kért. A sértett részletesen beszámolt az őt ért támadás körülményeiről. Elmondta, hogy sérülései meggyógyultak, és a sértett bocsánatkérését elfogadta.

Mivel a szakértők a tárgyaláson hivatalos elfoglaltságuk miatt megjelenni nem tudtak, illetve az eset szemtanúja sem jelent meg betegsége miatt, ezért a bíróság 2018. február 27-én 9 órakor folytatja az ügy tárgyalását, melyen ítélethirdetés várható.