E. R. és társa

Ügy tárgya:
Emberölés bűntettének kísérlete
Tárgyalás helyszíne:
4400 Nyíregyháza, Bocskai u. 2.
Tárgyaló:
I/27
Ügyszak:
Büntető
Összegzés:

A vádlottak és a sértett között családi viszály állt fenn, és ennek rendezése miatt 2016. április 9-én találkoztak Nyíregyházán, a Család utcai áruház mögötti parkolóban. A találkozó helyszínén I. rendű vádlott egy késsel, II. rendű vádlott egy macsétával kiugrott a gépkocsiból, és támadólag a sértett felé közeledtek, miközben megöléssel fenyegették. A sértett a vádlottak támadása elől hátrálni próbált, de I. rendű vádlott utolérte, és a késsel hasba szúrta a sértettet. II. rendű vádlott a macsétát fenyegetően a sértettel lévő két tanú felé tartotta azért, hogy I. rendű vádlott cselekményéhez segítséget nyújtson, és a tanúk ne tudják a sértettet védeni.  Eközben I. rendű vádlott újra megszúrta a sértettet, ezúttal mellkason. A tanúk kiabáltak a vádlottakra, hogy ne öljék meg a sértettet. Mivel a járókelők felfigyeltek a vádlottak cselekményére, a két vádlott a gépkocsival a helyszínről elhajtott.

Az ügyben tanúk kihallgatása várható.

Közérdeklődésre számot tarthat:
Igen