Ittasan vezette ismerőse autóját – felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték

Ittasan vezette ismerőse autóját – felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték

 

 

A Nyíregyházi Járásbíróság jármű önkényes elvételének bűntette és más bűncselekmény miatt bíróság elé állítás keretében 1 év 8 hónap, végrehajtásában 3 évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte V. L. vádlottat, és 2 év 6 hónapra eltiltotta a közúti járművezetéstől.

A vádlott 2017. július 23-án délután Őrből elment ismerőse gépkocsijával Rohodra, falunapra, és odaadta az autó kulcsát a tulajdonosának. Később ismét elkérte a sértettől a kulcsot azzal az ürüggyel, hogy az autóban hagyta a cigarettáját. A sértett ezt elhitte, és odaadta a kulcsot a vádlottnak, aki azonban másik három személlyel együtt Vaja felé közlekedett az autóval a főúton úgy, hogy előtte szeszes italt fogyasztott. Közlekedése során a rendőrjárőr igazoltatta, és vérvételre előállította.

A bíróság súlyosító körülményként értékelte a vádlottal szemben azt a tényt, hogy az utóbbi két évben 21 alkalommal indult ellene szabálysértési eljárás.

Az ítélet jogerős.

 

 

Nyíregyháza, 2017. szeptember 6.

                                                                                              Dr. Toma Attila

                                                                                                 sajtószóvivő