A pályaválasztásban is segít a Nyitott Bíróság Program

 

A jogi pálya iránt érdeklődő diákok részére szerveztek konzultációs előadás –sorozatot a Fehérgyarmati Járásbíróságon.

A Deák Ferenc Gimnázium 11. és 12. osztályos tanulói közül 2017. december 7-án 8 olyan diák látogatott el a bíróságra, akik Állam- és Jogtudományi Karra, vagy a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre készülnek.

A diákokat a Fehérgyarmati Járásbíróság elnöke, Petőné dr. Varga Ildikó köszöntötte, majd dr. Fekete-Lupcsa Anita bírósági titkár tartott előadást a bíróság működéséről, az egyes eljárások menetéről. A hallgatók információt szerezhettek a bíróvá válás feltételeiről és folyamatáról is. A tájékoztatást követően megtekintették a járásbíróság épületét, az ügykezelő irodákat, valamint az előállító helyiséget.

A program következő előadására 2018. januárjában kerül sor, amikor a polgári és a munkajogi fogalmakkal és jogszabályokkal ismerkedhetnek a diákok.

 

Nyíregyháza, 2017. december 12.

Dr. Toma Attila

   sajtószóvivő