Nyírbátorba érkezett a vándorkiállítás

A Nyíregyházi Törvényszék és a Kelet-Magyarország napilap közös szervezésében életre kelt Relikviák kiállítás 2019. november 5-től a Nyírbátori Járásbíróság épületében tekinthető meg.

A tárlat megnyitóján Nyéki Zsolt, a Kelet-Magyarország főszerkesztője elmondta, hogy a sajtó és a megyében működő bíróságok kapcsolata kiváló, mindig arra törekszenek, hogy a bíróságon folyó munkavégzést tárgyilagosan mutassák be.

Dr. Seres Lívia, a Nyírbátori Járásbíróság elnöke köszöntőjében Jókai Anna gondolatait közvetítve hangsúlyozta, hogy a múlt, a jelen és a jövő mindig kézen fogva jár, a jelen sokkal tartozik a múltnak, s ha ezt a tartozását ki nem egyenlíti, a jövőtől sem követelhet.

A megnyitót igazán ünnepélyessé tette Molnár Lilla fuvolázása és Márton Zalán szavalása.

A kiállítási tablók a Nyírbátori Járásbíróságon 2019. november 13-ig látogathatóak, míg a múltat idéző ereklyékből berendezett kiállítási sarok és vitrinek a törvényszék Bocskai utcai épületének II. emeletén várja az érdeklődőket.