Tájékoztató a megjelenéssel kapcsolatos költségtérítés kifizetésének módjáról tanúként idézettek részére

A Magyar Államkincstár új informatikai rendszereket vezet be, ami a kincstári szolgáltatások elérhetőségét a bíróságok tekintetében is időszakosan korlátozza.

Ennek eredményként a 2022. január 15. napjáig megtartott tárgyalásokon, meghallgatásokon megjelenő tanúknak a megjelenésükkel összefüggésben igényelt költségtérítésnek a bíróság házipénztárában, készpénzben történő kifizetésre nincs mód.

A tanúk költségtérítésének kiutalásáról várhatóan 2022. január 15-től tud intézkedik a bíróság. Ezt az intézkedést megkönnyíti, ha a tanú – amennyiben a megjelenési költségeinek megtérítését kéri – megadja a bankszámlaszámát a bíróság részére a tárgyaláson, meghallgatáson. Ennek hiányában a lakcímére, tartózkodási helyére küldi meg a bíróság a költségtérítés összegét.

2022. január 15. napját követően a tanúdíjak kifizetése ismét a hagyományos módon, a bíróság pénztárában, készpénzben fog történni.

Szíves megértésüket ezúton is köszönjük.