10 év börtönbüntetésre ítélte a bíróság a feleségét halálra szúró férfit

 

A Nyíregyházi Törvényszék a 2023. január 10-én megtartott előkészítő ülésen emberölés bűntette miatt T.L. vádlottat 10 év börtönbüntetésre és 10 év közügyektől eltiltás mellékbüntetésre ítélte, s kimondta, hogy a vádlott feltételes szabadságra nem bocsátható.

Az ítéleti tényállás szerint 2022. július 28-án a vádlott alkoholt fogyasztott és arra nyugtatót vett be, majd főzni kezdett.  Amikor a válófélben lévő felesége hazaért újfehértói otthonukba, kérdőre vonta őt ittassága, illetve az otthagyott, elmosatlan kés miatt. A férfi ekkor kivette felesége kezéből a konyhakést és azzal több alkalommal, testszerte megszúrta.

A sértett a szúrások következtében a helyszínen életét vesztette.

A vádlott az előkészítő ülésen bűnösséget beismerő nyilatkozatot tett, megbánta cselekményét és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról, mely nyilatkozatát a bíróság elfogadta és ítéletet hozott vele szemben.

Az ítélet nem jogerős, mert a vádlott ugyan tudomásul vette, azonban az ügyészség súlyosítás, míg a védő enyhítés érdekében jelentett be fellebbezést.