P. L. és társa

Tárgyalás időpontja:
2016. október 21., péntek 08.30
Ügy tárgya:
Előállítással, jelentős mennyiségre elkövetett kábítószerrel visszaélés bűntette
Tárgyalás helyszíne:
4400 Nyíregyháza, Bocskai u. 2.
Tárgyaló:
Fsz.7.
Ügyszak:
Büntető
Összegzés:

2008-ban ismeretlen ukrán személyek felhívására és II. r. vádlott közreműködésével I. r. vádlott megvásárolt egy Nyíregyháza külterületén található ingatlant. Az adás-vétel összegét az ukrán személyek ténylegesen kifizették. Később I. r. vádlott a II. r. vádlott közreműködésével bérbe adta egy ukrán személynek, aki tudatta vele, hogy a tanyán mákgubó termesztésével kábítószert fognak előállítani, melyből I. r. vádlott évente 1,5 millió Ft-ot fog kapni. Ennek megfelelően az ismeretlen személyek a kábítószer előállítását megkezdték, és 2011. novemberéig a két vádlott is részt vett ebben a tevékenységben úgy, hogy különböző segédanyagokat szereztek be, és azokat a tanyára szállították. I. r. vádlott az ígért évi 1,5 millió Ft-ot meg is kapta az ismeretlen személyektől.

2011. novemberében a tanyán tűz ütött ki a kábítószer előállítása közben, s a rendőrök a kábítószert és az előállításához szükséges tárgyakat lefoglalta.

Az ügyben perbeszéd várható.

Közérdeklődésre számot tarthat:
Igen