Sz.Zs.

Tárgyalás időpontja:
2016. október 26., szerda 08.30
Ügy tárgya:
Vesztegetést állítva és üzletszerűen elkövetett befolyással üzérkedés bűntette és más bcs.
Tárgyalás helyszíne:
4400 Nyíregyháza, Bocskai u. 2.
Tárgyaló:
I/23.
Ügyszak:
Büntető
Összegzés:

A vádirat szerint: Az I.r. vádlott élettársával és annak gyermekével követte el az alábbi cselekményeket: IV. és V.r. kárpátaljai magyar nemzetiségű ukrán állampolgárokkal azt közölte I.r. vádlott, hogy ismer Magyarországon olyan hivatalos személyeket, akik az ő kérésére és nekik adott nagyobb összegű készpénzért magyar állampolgársághoz segítik személyes megjelenésük nélkül is azon külföldi személyeket, akik egyébként nem tudják teljesíteni a kedvezményes honosítás feltételeit. I.r. vádlott II.r. vádlott jelenlétében magállapodott IV. és V. rendű vádlottakkal, hogy a magyar állampolgárságot megszerezni akaró, ukrán személyektől összegyűjtik az "ügyintézéshez" szükséges készpénzt (jellemzően 1000 euro/fő összeget), majd azokat előre egyeztetett időpontokban és nyíregyházi helyszíneken átadják I, II. vagy III. r. vádlottaknak. Egyetlen "kérelmező" sem kapta meg a magyar állampolgárságot, majd 2014. január hónap után I, II és III. r. vádlottak elérhetetlenné váltak IV. és V. rendű vádlottak számára. A 648.800 euro készpénzzel I., II., és III. r. vádlottak gazdagodtak.

A bíróság a bizonyítási eljárást folytatja.

Közérdeklődésre számot tarthat:
Igen