B. J. és társai

Ügy tárgya:
Segítségnyújtás elmulasztásának bűntette
Tárgyalás helyszíne:
4400 Nyíregyháza, Bocskai u. 2.
Tárgyaló:
I/31.
Ügyszak:
Büntető
Összegzés:

Az ügyben elsőfokon eljárt Nyíregyházi Járásbíróság tényállása szerint a vádlottak 2015. szeptember 11-én Győrből Demecserbe utaztak kistehergépkocsival, s az autót vezető személy kivételével útközben italoztak. A gépkocsi egyik utasa, D. Gy. ittasságánál fogva hőbörögni kezdett, agresszíven viselkedett, és ki akart szállni a járműből, menet közben az ajtót nyitogatta, a kijutást utastársai megakadályozták, majd a kálmánházi pihenőhely közelében, a leállósávon megálltak, és ott mindannyian kiszálltak a gépkocsiból. D. Gy. ezt követően nem akart beszállni a gépkocsiba a vádlottak többszöri, nyomatékos kérése ellenére sem, így a vádlottak magára hagyták, majd elindultak a járművel, és Nyíregyháza felé tartottak. Ezt követően a súlyos fokú alkoholos állapotban lévő sértett az autópályán gyalogosan közlekedett. Rövid idő múlva egy Budapest felől Nyíregyháza felé tartó személygépkocsi vezetője későn észlelve a gyalogos sértettet, elütötte, amelynek következtében a sértett a helyszínen életét vesztette.

Az ügyben másodfokú ítélethirdetés várható.

Közérdeklődésre számot tarthat:
Igen