Segítségnyújtás elmulasztásának bűntette

Tárgyalás időpontja:
2017. október 25., szerda 10.30
Tárgyalás helyszíne:
4400 Nyíregyháza, Bocskai u. 2.
Tárgyaló:
Fsz.8.
Ügyszak:
Büntető
Összegzés:

A vádlottak 2015. szeptember 11-én Győrből Demecserbe utaztak kisteher-gépkocsival. Útközben több benzinkútnál is megálltak, ahol a gépjárművet vezető B. J. vádlott kivételével mindannyian szeszes italt fogyasztottak. Az M3-as autópályán 120-130 km/h sebességgel haladva, a gépkocsiban utasként jelenlévő D. Gy. ittasságánál fogva hőbörögni kezdett, és ki akart szállni a járműből, amit utastársai megakadályoztak, majd a kálmánházi pihenőhely közelében, a leállósávon megálltak, és ott mindannyian kiszálltak a gépkocsiból. D. Gy. ezt követően nem akart beszállni a gépkocsiba, így a vádlottak magára hagyták, majd elindultak a járművel, és Nyíregyháza felé tartottak. A Kállói úton lévő üzemanyagtöltő állomásnál megtankoltak, közben az autót vezető B. J. vádlott a segélyhívót telefonon hívta, és bejelentést tett, hogy D. Gy-t az autópályán hagyták, kérte, hogy menjenek érte, nehogy baj érje.

Időközben az M3-as autópályán Budapest felől Nyíregyháza felé közlekedett egy személygépkocsi 130 km/h-s sebességgel. Az autó  vezetője későn észlelve a forgalmi sávjában lévő sértettet, s a sávjában haladva elütötte, amelynek következtében a sértett a helyszínen életét vesztette. A sértett súlyos fokú ittas állapotban volt.

Az ügyben tanúk kihallgatása várható.

Közérdeklődésre számot tarthat:
Igen